Halı Seçimi

hali

Halı seçiminde en başta hatırlanması gereken; evinizin dekorasyonundaki önemli noktanın, eşyaların bir bütün olarak uyumlu olmasıdır.

Halı seçiminizde size yön verecek olan temel husus, kullandığınız mobilyaların, perdelerin ve duvar boyasının renkleri olmalıdır. Mobilyalarınızın çok renkli veya büyük desenli olması durumunda halı seçiminiz kesinlikle açık ve tek renkli bir halıdan yana olmalıdır.

Halılarda belirleyici unsur elyaf türüdür. Halı seçerken öncelikle elyaf kalitesine dikkat etmelisiniz.

Evinizin güneş ışığını direkt alması durumunda, halının ışığa karşı renk duyarlılığı olup olmadığı konusunda önceden bilgilendirilmeniz önemlidir.

Halı seçiminde renk kararının ardından üzerinde durmanız gereken ikinci konu, halıda desen seçeneğidir. Sade tasarımlı halılar, kullanım açısından her zaman daha az risklidirler. Her türlü mekana ve dekorasyon anlayışına uygun olarak kullanılabilme imkanı vardır.

Çocuk halısı seçerken; seçeceğimiz halının anti bakteriyel ve anti alerjik özellikte olmasına dikkat etmeliyiz. Ayrıca, leke tutmama, yanmama ve kolay temizlenme özelliklerini de barındırması gerekir.

Kategoriler